Rejtett kincsek nyomában

Egyesületünk 1998 óta azért dolgozik, hogy a Down-szindrómával és más fogyatékkal élő gyermekek, felnőttek és családjaik teljes életet élhessenek a társadalom elfogadott és megbecsült tagjaiként.

A születés pillanatától fogva, egész életen átívelő támogatást nyújtunk az érintett családoknak. A gyermek számára a lemaradásokat enyhítő, egyéni fejlesztő programot dolgozunk ki. Nyíregyháza és Budapest vonzáskörzetében anyagi helyzettől függetlenül, minden családot segítünk a gyermekük képességeinek kibontakoztatásában.

Inkluzív társadalmat építünk, amely nemcsak befogadja a fogyatékkal élőket, hanem elfogadja másságukat és ugyanolyan esélyeket biztosít számukra, mint többségi társaiknak.

Játékos fejlesztés és értő gondoskodás a Csodavárakban

Csodavár inkluzív fejlesztő központunk és játszóházunk Nyíregyházán 2011-ben, Budapesten pedig 2018-ban nyitotta meg kapuit.

Célunk, hogy a készség-, képességfejlesztés lehetőségeit sérült és ép gyermekek számára egyaránt biztosítsuk. A gyermekeket születésétől kezdve az általános iskola végéig, játékos keretek között, szinte észrevétlenül fejlesztjük.

Játszóházainkban minden gyermek együtt játszik, fejlődik és tanul, ezáltal javulnak szociális készségeik és érzelmi intelligenciájuk.

A Csodavárakban, programjainkon és játszóházunkon keresztül azért dolgozunk, hogy a gyerekkor játékos éveiben megteremtsük a boldog iskolás- és felnőttkor alapjait.

Budapesti és nyíregyházi programok, fejlesztő foglalkozások - részletekért kattints ide!